Kombi tamirlerinde öncelikle dikkat edilmesi gereken hususlardan ilki kombi ekranında çıkan arıza kodlarıdır. Eğer bunu bilerek müşterinin evine gidilip tamiri gerçekleştirildiğinde hem zaman hemde maddi anlamda bizler için bir kazanımdır. Tamiri mümkün olan cihazlar genellikle insan bazlı etkilerden kaynaklanır.

Genleşme tankında su varsa, cihazın barı fazla gibi etkenlerdir. Tamiri olmayan cihazlarda ise yedek parça ile değişimi mümkündür. O nedendir ki müşterilere en başta da dediğimiz gibi arıza kodları sorulur gerekli bilgiler alınır ve ona göre tedbirler uygulanır. Son olarak da revizyona giren cihazlar vardır. Bu da tıpkı ameliyatlar gibidir. Cihaz atölyeye alınır ve tek tek parçaları sökülür. Kendimize ait sağlam cihazlarda kontrolleri sağlanır. Çalışan parçalar temizlenir ve geri yerine takılır. Lakin çalışmayan parçalar ise yenisi ile değiştirilerek müşteriye teslim edilir.

Bunların aynısı kombi kartları içinde geçerlidir. Kombilerin beyinleri içerisinde yer alan kartlardır. Kombinin çalışması,durması, arızaya geçmesi, çalışır vaziyete gelmesi için tüm denetlemeyi yapar. Kartlarda bir tamir olacağı vakit önce test alanına alınır. Bir takım uygulamalardan sonra sorunun ne olduğu tespit edilir. Üzerinde bulunan değiştirilmesi gereken materyaller değiştirildikten sonra tekrar teste tabi olur. Kombinin kartı gerekli tepkimelere karşılık verip çalışmaya başladıktan sonra güvenle kart teslim edilir. Bu arızalardan bir kaçı yüksek voltaj, içerisinde bulunan malzemelerin zamanla eskimesi, kombi parçalarının arızalı olup elektronik kartında düzgün çalışmasını engellemek bunlardan bir kaçıdır.

Kombi bakımları günümüzde de halk arasında bir çok konuşulan konulardan bir tanesidir. Burada dikkat edilmesi gereken husus ise her yıl kombinin bakımını yaptırmaktır. İşleyen demir pas tutmaz misali cihazınızın ne kadar temiz olduğu bi o kadar da verim almanız anlamına gelmektedir. Özellikle fan, ateşleme grupları, filtre ve diğer parçaların temiz olması gerekmektedir. Daha sonra içerisinde bulunan malzemelerin bir bez yardımıyla toz ve pislikten cihazın arındırılmasıdır. Unutmayın ki cihazınız ne kadar temizse o kadar da ısıdan verim alırsınız.

Petek temizliği ise başlı başına bir konudur. Zahmetli ve zaman gerektiren bir iştir. Zaman içerisinde üstlerin ısınıp altların ısınmaması en yaygın görülen belirtiler arasındadır. Peteklerinizin içerisinde bulunan havayı almak kombiden peteklere giden Flitre nin temiz olması da önemli konulardır. Ama şunu asla unutmayın ki petek temizliği bittikten sonra asla kimyasal ilaç kullanılmamalıdır. Çünkü suyun içerisinde bulunan az miktarda da olsa klor ve peteklerin yapı malzemesi gereği çok ciddi zararlar vermektedir. Temizlik bittikten sonra ise sadece koruyucu kullanılmasını biz kendi firmamız olarak tavsiye etmekteyiz. Bu koruyucu korozyon ve kireçlenmeyi önlemez ama uzun zaman geciktirmektedir.

Yedek parça hususunda sadece kendi bölgemizde değil yurt içi de parça gönderimimiz bulunmaktadır. Markası ve modeli önemsemeksizin gerekli şartlar sağlandığında kargoya verilir ve size gönderilen kargo takip numarası ile kargonuzu güvenle takip edebilirsiniz. Ayrıca usta ekibimizle kart tamir ve kargolaması da mümkündür. Şehir dışından gelen elektronik kartlarında tamiri güvenle yapıldıktan sonra geri müşterilerimize teslim ederiz.

www.malatyakombiservisi.com.tr

Mekatronik Eğitim
Takip Et