muhtemelen Arduinos en popüler gömülü sistem Arduino UNO, zaten tasarımcı izin verir için çeşitli uygulamalar geliştirmek. Arduino Mega 2560 , UNO tüm avantajlarını getirerek yanı sıra, bir mikrodenetleyici istihdam Atmega 2560-16AU dijital I genişlemesini sağlayan / Os için 53’e kadar, aynı zamanda I / O olarak kullanılabilir 16 analog giriş, sunumunun yanında dijital.

IMG_5533

Herhangi gömülü veya Shield sisteminde mevcut kaynakların en iyi şekilde, iç donanım bazı bilmek önemlidir. Çalışmanın ana mikrodenetleyici veri sayfası da büyük önem taşımaktadır. Bu nedenle, güçlü ATMEGA 2560-16AU veri sayfasından analizini öneriyoruz.

ARDUINO MEGA 2560 DONANIM

Şekil 1 ‘de bu Arduino Mega platformun şematik bir diyagramı, daha özel olarak, ana mikro sektörü görülmektedir.

Figura-2

bileşen IC3 nedenle altıgen dosya aslında kaydedildiği IDE kodunuzu derleme kökenli mikro kontrolör Atmega 2560-16AU karşılık gelir. Bir de dijital I / O için çeşitli olası bağlantıları izleyebilirsiniz. IC1 sistemi çalıştırmak için gerekli 5V giriş gerilimini düşürür voltaj regülatörü vardır.Y1 sorumlu kristal zaten 16MHz kapasitörler, olduğu işlemci saat üretimi. IC7A olarak bağlı olan bir operasyon yükselticisinin oluşur , bir dijital pimi 13 ile bağlantılı dahili LED izole etmek için bir tampon.

Şekil 2’de USB gücü veya harici güç arasındaki devreyi geçiş görülebilir.

Figura-3

Bileşen IC7B olarak bağlı bir gerilim karşılaştırıcı. olduğunda gerilim VIN, olmayan değerin varlığı -girişini tersini çevirici giriş (3.3V) değerini aşıyor. Bu nedenle, alan etkili transistör Q kanalı (kapatarak çıkış (pin 7) yüksek mantık seviyesi vardır T1 ). gerilim VIN ile RN5D gibi davranan birpull-down direnci ve sivil gerilimi – girişi tersini çevirici giriş daha düşüktür. Bu nedenle, T1 bağlantı çıkışı (iğne 7) de mantık düşük gerilimi vardır. Bağlanan T1, USB 5V güç mantık devreleri gömülü sistem besleme sorumlu olacak, bu nedenle görülebilir. IC6 eylemleri olarak bir 3.3V gerilim üretmek için regülatör.

Şekil 3’te biz USB / TTL arayüzü devre gözlemleyebilirsiniz.

Figura-4

Sistem zaten diğer mikrodenetleyici (gözlenmektedir Arduino UNO, kullanılana çok benzerdirAtmega16U2-MU ), IC4 önceden fabrikada kaydedilmiştir, (5V 0) TTL seviyesini ayarlayarak, USB protokolü arasındaki iletişimi gerçekleştirmek için ana işlemci kaydetmek için. Bu devre Bu işlevin, adanmış bir entegre devre ile geliştirilen bir önceki sisteme göre en büyük kayıt hızı avantajı olarak sahip FTDI . Dezavantajı bazı durumlarda istikrarsızlık vurgulanmış olabilir.

Translate ile çevrilmiştir.

Mekatronik Eğitim
Takip Et
Latest posts by Mekatronik Eğitim (see all)
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...