KUKA bir Alman üretici endüstriyel robotlar ve çözümleri için fabrika otomasyon. KUKA Robotics Corporation vardır 25 yan dünya çapında, çoğunlukla satış ve servis bağlı ortaklıkları dahil olmak üzere Amerika Birleşik Devletleri, Kanada,Meksika, Brezilya, Çin, Japonya, Kore, Tayvan, Hindistan, Rusya[2] ve çoğu Avrupa ülkeleri. Şirket adı KUKA, bir kısaltma için Kveya und Knappich Birugsburg.

294645robot_1_1robots-kukaCLB53-Kuka-robots-in-automotive-factory

Geçmişi

Şirket, 1898 yılında Johann Josef Keller ve Jacob Knappich tarafından kuruldu

Şirket 1898’de Augsburg, Almanya, Johann Josef Keller ve Jacob Knappich tarafından kurulmuştur. İlk olarak, şirketin ev ve sokak lambaları üzerinde duruldu, ama yakında (Kaynak Ekipmanları ve çözümleri; büyük kaplar), diğer ürünler, 1966 yılında Avrupa Ortak araçlarda pazar lideri olmuştur. Keller & Knappich GmbH Sanayi parçası ile Werke Karlsruhe AG kısa KUKA Sanayi-Werke Karlsruhe Augsburg Aktiengesellschaft, sonunda birleşerek.

1973 yılında, KUKA kendi endüstriyel robot FAMULUS oluşturdu.[3][4] bu, şirkete ait için Quandt grup. Ancak, 1980,Quandt ailesi çekildi ve kamuya ait şirketi kurulmuş. 1995 yılında, şirket KUKA Robotics Corporation (şimdi KUKA Systems) Schweißanlagen KUKA, KUKA AG şimdi ikisi de yan bölündü. Şirket bir üyenin Robotik Sanayii Derneği (DEA), Uluslararası Robot Federasyonu (IFR) ve Alman mühendislik Derneği VDMA. Bugün, KUKA Endüstriyel üretim süreçlerinin otomasyonu için çözümler üzerinde yoğunlaşıyor.

En robotlar (resmi kurumsal rengi) veya siyah “KUKA Turuncu” bitmiş.

Kurumsal veri

Şirket merkezi olarak Augsburg, Almanya. Aralık 2014 itibariyle, KUKA 12.000 ‘ den fazla işçi. olmasına rağmen, daha önce vurgulayan müşteriler içinde, Otomotiv Sanayi, şirket beri genişletilmiş diğer sanayi.

Sistem bilgisi

KUKA sistem yazılımı tüm kontrol işletim yazılımı ve kalbidir. Tüm temel fonksiyonları robot sistemi dağıtımı için gerekli olan saklanır.

Robotlar gelip bir kontrol paneli var ekran çözünürlüğü 640 x 480 piksel ve entegre 6 D fare ile hangi manipülatör taşındı, pozisyonları kurtardı (Rötuş) veya modüller, fonksiyonlar, veri listeleri, vb. oluşturulur ve değiştirilir. Elle eksenleri kontrol etmek için, (KCP veya KUKAControlPanel)) kontrol panelinin arkasında etkinleştirme anahtarı bugün sadece panik fonksiyonu ile aktif (olmalıdır. Denetleyici bağlantı VGA arayüzü ve bir otobüs var.

Bir sağlam bilgisayar alan yer kontrol kabini ile iletişim kurduğu robot sistemi ile bir MFC kartı. Manipülatör ve denetim arasındaki kontrol sinyalleri sayesinde, ŞEKİL denilen RDW bağlantı transfer – -. ŞEKİL kartı kumanda kabini, robot yuva RDW kartı.

Eski KRC1 türleri için denetimleri VxWorks-tabanlı yazılım çalıştırmak için Windows 95 kullandı. Çevresel ekipman içeren bir CD-ROM ve disket sürücü, Ethernet, Kavramsal, Honeywell SDS, SDS ve ASİ yuva da mevcut.

Denetimler için yeni KRC2 tür kullanımı Windows XP işletim sistemi. Sistemleri içeren bir CD-ROM sürücüsü ve USB bağlantı noktası, Ethernet bağlantısı ve özelliği opsiyonel bağlantılar için Uygulama, Honeywell SDS, SDS ve Profinet.

Uygulama alanları

Endüstriyel robotlar ve uygulama alanları, bu tür malzeme makineleri, paletleme ve paletten alınması, Punta ve ark kaynağı taşıma, yükleme ve boşaltma gibi bir dizi kullanılır. Büyük şirketlerde, ağırlıklı olarak otomotiv sektöründe, aynı zamanda havacılık sektörünün yanı sıra diğer sektörlerde kullanılmaktadır. Özel uygulama alanları şunlardır:

  • Ulaştırma sektörü: yük kapasiteleri ve serbest konumlandırma kullanıldığı ağır yük taşımacılığı için.
  • Bu yükleme ve paketleme makineleri boşaltma ve kalite kontrol et, istifleme ve paletleme kesme gibi görevler için gıda ve içecek sektörü.
  • Malzeme dolaşımı sağlamak için inşaat sektörü: örneğin.
  • Cam Sanayi: kullanılabilir, örneğin cam ve laboratuvar cam üretimi, bükme ve şekillendirme işlemlerinde kuvars cam ısı tedavisi.
  • Döküm ve dövme Sanayi: robotlar’ ısı ve kir direnci doğrudan önce kullanılan, döküm makineleri ve olmalarını sağlar. Ayrıca çapak alma gibi işlemler için kullanılan, taşlama veya matkap ve kalite kontrol için olabilir.
  • Ahşap Sanayi: taşlama, freze, delme, kesme, paketleme veya uygulamalar sıralama.
  • Metal işleme: delme işlemleri gibi, frezeleme, kesme, bükme ve delme. Endüstriyel robotlar, kaynak, montaj, yükleme ve boşaltma işlemleri için kullanılmaktadır.
  • Taş işleme: seramik ve Taş Sanayi Köprüsü için testere endüstriyel robotlar kullanın
Mekatronik Eğitim
Takip Et